ЗНО
З 14 березня до 11 квітня усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, матимуть змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року. Він, як і в попередні два роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.
НМТ-2024: старт реєстрації (Детальніше…)
НМТ-2024: демонстраційний варіант, правильні відповіді ТУТ
Учасники складатимуть іспит із чотирьох предметів, з яких три визначено (українська мова, математика, історія України) та один — на вибір.
✍️ Вступники проходитимуть тест протягом одного дня в два етапи, кожен з яких триватиме по дві години.
Спершу українська мова і математика, потім — історії України та обраний предмет.
Між етапами передбачено перерву 20 хвилин.
Більше тут
НМТ-2024. МОН затвердило перелік предметів і строки основної та додаткової сесій. Детальніше…
8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».
Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти. Читати далі
Що відомо про НМТ-2024: які предмети будуть обов’язковими і що зміниться (Детальніше…)
Якими будуть вступні випробування в 2023 році. Детальніше…
Наразі завершується розроблення механізму вступу у 2022 році в особливому порядку, який передбачатиме проведення національного мультипредметного тестування в комп’ютерному форматі.
Сформовану базу даних учасників ЗНО 2022 року буде використано для формування бази даних потенційних учасників НМТ. Для кожного учасника, інформацію про якого внесено до бази даних УЦОЯО, згенеровано номер та… Читати далі
Сьогодні, 3 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що Український центр оцінювання якості освіти проаналізував перебіг демонстраційного тесту в онлайн-середовищі та відведений час на завдання. Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту.
«Застороги педагогів, абітурієнтів і їхніх батьків, а також реальні статистичні дані проходження тестування переконали нас, що тривалість тесту необхідно продовжити до 120 хвилин. Я впевнений, що цей крок допоможе кожному вступити до омріяного закладу вищої освіти, показавши свій найвищий результат під час НМТ», – зазначив Сергій Шкарлет.
Міністр також повідомив, що освітяни та батьки впевнені, що тест є змістовим, комплексним, неперевантаженим і стане дієвим інструментом відбору вступників до закладів вищої освіти в умовах повномасштабної війни. Утім, педагоги та батьки вступників одноголосно зазначили, що відведеного на виконання трьох блоків завдань часу замало.
Внесено зміни до порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання (Переглянути…)